posts/pirati-se-ptaji-v-zajmu-verejnosti.jpg
19. března 2019

Piráti se ptají v zájmu veřejnosti

Plzeňští Piráti se ostře ohrazují proti výhružkám a zastrašování, které spustila ODS poté, co se Piráti začali blíže zajímat o situaci v Plzeňské teplárenské. Poté, co na páteční tiskové konferenci oznámili, že ověří na zastupitelstvu podezření, že se v Plzeňské teplárenské spalují kaly z Ostravy, přišla rázná reakce ze strany náměstka Pavla Šindeláře a předsedy představenstva teplárny Romana Jurečka.

posts/cityvizor-plzen-sramek.jpeg
7. února 2019

Lék na korupci je průhlednost hospodaření

Plzeňští Piráti plní sliby. Zaměřili se na transparentní účetnictví města. Na zastupitelstvu představili možnost, jak může město transparentně hospodařit za pomocí projektu Cityvizor.

posts/novy_klub.JPG
12. prosince 2018

Město přišlo o 54 miliónů, Piráti chtějí zjistit čí vinou

Piráti budou na čtvrtečním zasedání ZMP požadovat prošetření kauzy Úslavského kanalizačního sběrače. Projekt realizovaný v letech 2014-2015 měl pro město nákladnou dohru. Radní ve snaze dokončit tuto problematickou stavbu souhlasili v létě 2015, aby spor o vícenáklady s firmou POHL cz a.s. řešil rozhodčí soud. Ten však 7. listopadu 2018 rozhodl, že město musí stavební firmě vyplatit v součtu přes 54 miliónů jako náhradu škody. Ta podle soudu firmě vznikla v důsledku špatné projektové dokumentace dodané městem.

posts/nekorektni.png
posts/logo-ms-plzen.jpg
16. října 2018

Reakce Pirátů na novou plzeňskou koalici

V pondělí v nočních hodinách byla oznámena dohoda o budoucí koalici na Plzeňské radnici ve složení ANO, ODS, TOP09 a ČSSD. Plzenští piráti respektují rozhodnutí ANO i TOP09 nevyužít nabídky Pirátů na vytvoření koalice, ve které by získaly lepší podmínky a možnost naplno prosazovat protikorupční program.