Piráti prosadili příspěvek na péči o předzahrádky

14. prosince 2023
Piráti prosadili příspěvek na péči o předzahrádky

Bydlíte v domě s dalšími nájemníky a nemůžete se dohodnout, kdo a jak se bude starat o bezprostřední okolí domu? Tak tomu bude od příštího roku konec – alespoň tedy v Plzni 1. Místní pirátský místostarosta Jiří Rezek přišel s nápadem, který nadchnul i další členy vedení.

Podle čerstvě odhlasovaného návrhu poskytne Jednička příspěvek osobám pečujícím o již existující předzahrádku v okolí bytových a rodinných domů, a také těm, kteří takový záhon na městských pozemcích vytvoří. „Opatření má za cíl motivovat obyvatele, aby spojili své síly a dělali ze svých obydlí hezčí místo k životu,“ říká Jiří Rezek.

Místní budou moci čerpat až 7 tisíc korun na pořízení a výsadbu okrasných dřevin, založení záhonů, zakoupení trvalek, skalniček, kapradin a podobně. Financovat lze také substrát, hnojivo, mulčovací kůru, kameny nebo kačírek do záhonů. Možnost podat žádost potrvá do konce února.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Zastupitelka Plzně 4 a předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání Rady města Plzně Jana Tomšíková a její pirátská kolegyně Kristýna Paulová se zaměřily na komplikované přijímací řízení do mateřských školek. Spojily se s Odborem školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně a na společném jednání navrhly hned několik cest, jak celý proces zefektivnit, a omezit tak stres rodičů i vedení školek.

Plzeň čekají velkolepé projekty

Plzeň čekají velkolepé projekty

Zastupitelstvo města Plzně schválilo rozpočet a v něm hned několik mnohamilionových částek na projekty, které předešlá vedení nedotáhla. Za jejich oživením a nalezením způsobu, jak je zrealizovat, stojí Pirát Pavel Bosák, 1. náměstek primátora pro oblast technickou. Hledá totiž cesty i tam, kde to na první pohled nejde.