Napište i vy svému pirátskému zastupiteli či zastupitelce!

11. prosince 2023
Napište i vy svému pirátskému zastupiteli či zastupitelce!

Víte o veřejném prostranství, které by si zasloužilo probudit k životu? Dejte o něm vědět svému pirátskému zastupiteli!

Jedno takové místo se objevilo v Plzni na Slovanech v blízkosti fitness parku Beruška. Místní Pirátům prozradili, co jim tady nejvíce schází. Následovala oficiální žádost a celou věc začala projednávat radnice Plzně 2. Co je výsledkem?

  • upravené betonové hřiště, aby již posilovací stroje nebránily hraní míčových her a zároveň pro ně byl zachován dostatečný prostor
  • revitalizace multifunkčního dětského hřiště
  • nové pískoviště, pingpongový stůl a na jaře přibude i houpací síť

Na uvedeném místě se jednou za rok konají i tzv. sousedské večeře, které místní komunitu tmelí a utužují dobré vztahy. Startují tady také dobrovolnické akce Ukliďme Česko.

Zapojte se i vy a dejte veřejnému prostoru podobu, v jaké byste jej chtěli mít!

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Zastupitelka Plzně 4 a předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání Rady města Plzně Jana Tomšíková a její pirátská kolegyně Kristýna Paulová se zaměřily na komplikované přijímací řízení do mateřských školek. Spojily se s Odborem školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně a na společném jednání navrhly hned několik cest, jak celý proces zefektivnit, a omezit tak stres rodičů i vedení školek.

Plzeň čekají velkolepé projekty

Plzeň čekají velkolepé projekty

Zastupitelstvo města Plzně schválilo rozpočet a v něm hned několik mnohamilionových částek na projekty, které předešlá vedení nedotáhla. Za jejich oživením a nalezením způsobu, jak je zrealizovat, stojí Pirát Pavel Bosák, 1. náměstek primátora pro oblast technickou. Hledá totiž cesty i tam, kde to na první pohled nejde.

Piráti prosadili příspěvek na péči o předzahrádky

Piráti prosadili příspěvek na péči o předzahrádky

Bydlíte v domě s dalšími nájemníky a nemůžete se dohodnout, kdo a jak se bude starat o bezprostřední okolí domu? Tak tomu bude od příštího roku konec – alespoň tedy v Plzni 1. Místní pirátský místostarosta Jiří Rezek přišel s nápadem, který nadchnul i další členy vedení.