posts/poliklinika_hlasovani.png
22. června 2020

Piráti proti prodeji poslední polikliniky v majetku města

Poslední městská poliklinika jde do rukou soukromého subjektu. Piráti se obávají snížení kvality a dostupnosti lékařské péče. Ztrátou kontroly nad pronájmy ordinací v budově polikliniky hrozí vytlačení ordinací lékařů, kvůli tvrdým obchodním podmínkám soukromého pronajímatele. Pirátský zastupitel Petr Vileta dokonce zahájil sběr podpisů pod petici proti prodeji polikliniky: "Lidem na ulici tahle transakce připadá jako, promiňte mi ten výraz, sprosťárna," doplňuje Petr Vileta.

posts/logo-ms-plzen.jpg
6. dubna 2020

Co navrhují plzeňští Piráti?

Zastupitelský klub Pirátů se obrátil na primátora Plzně Martina Baxu s několika podněty v probíhající koronavirové krizi. Jedná se o opatření, která směřují na okamžité dopady i takové, dívající se na „den poté“.

posts/DR.jpg
6. února 2020

Kdo se bojí Pirátů?

Takovým nekonečným příběhem zastupitelstva města Plzně byla dovolba členů dozorčích rad městských firem. I když koalice přislíbila, že opozice dostane možnost společnosti kontrolovat, při posledních jednáních dělala vše proto, aby Piráti firmy kontrolovat nemohli. A to i v okamžiku, kdy Pirátský zástupce byl jediným navrženým kandidátem.