Piráti budou digitalizovat mateřské školy v Plzni

20. dubna 2023
Piráti budou digitalizovat mateřské školy v Plzni

Město Plzeň poskytlo mateřským školám moderní aplikaci, která vedle evidence dětí pomůže i s docházkou, vyúčtováním nebo efektivnější komunikací s rodiči. Pirátský radní města Plzně pro Smart City Daniel Kůs představil systém Twigsee na krátkém školení zástupců školek v plzeňském TechToweru.

„Mateřské školy mají už dva roky k dispozici jinou aplikaci, u které ale využívají jen část nazvanou matrika,“ říká Daniel Kůs a pokračuje: „Jako radní pro Smart City jsem začal řešit, proč tohle elektronické řešení není u vedení školek populární, ačkoliv může odstranit nadbytečnou byrokracii a zefektivnit řadu procesů. Díky podnětům od vedení školek jsem zjistil, že aplikace není tak úplně uživatelsky příjemná, a začal jsem tedy hledat nové řešení.“

To přinesla aplikace Twigsee. Vedle příjemnějšího uživatelského rozhraní nabízí řadu užitečných funkcí. „Školkám pomůže s evidencí docházky a omluvenek nebo s vyúčtováním školkovného či stravného. Umí i komunikovat s rodiči a sdílet fotky. To vše samozřejmě na zabezpečené platformě, která je mnohem bezpečnější než facebookové nebo jiné skupiny, které k těmto účelům často slouží,“ upozorňuje radní. „Nebo když dítě náhle onemocní, stačí dát jednoduše přes aplikaci informaci školce, a v kuchyni už budou automaticky chystat o jeden oběd méně,“ vysvětluje Daniel Kůs.

Aplikace usnadní práci učitelům a zefektivní propojení s rodiči dětí. „Zavádění nových věcí, zejména technologií, musí být citlivé pro všechny zúčastněné s maximální možnou mírou trpělivosti a podpory. To je cesta, kterou jsme se vydali, a věříme, že naše úsilí brzy přinese první ovoce,“ uzavírá Pirát Daniel Kůs.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Piráti zapojují do rozhodování o veřejném prostoru obyvatele

Piráti zapojují do rozhodování o veřejném prostoru obyvatele

Městský obvod Plzeň 1 pozval obyvatele na veřejné projednání odpočinkové zóny, kterou plánuje v Majakovského ulici na Lochotíně. Setkání se zúčastnil také pirátský místostarosta Jedničky Jiří Rezek, který má v gesci participaci občanů na tvorbě veřejného prostoru.

Pirátský hejtman Rudolf Špoták na Slavnostech svobody v Plzni zdůraznil, jak důležité je věnovat pozornost svobodě a demokracii

Pirátský hejtman Rudolf Špoták na Slavnostech svobody v Plzni zdůraznil, jak důležité je věnovat pozornost svobodě a demokracii

Prodloužený víkend 5. až 8. května patřil v Plzni legendárním Slavnostem svobody, které každoročně připomínají události z konce 2. světové války. Čtyřdenní akce nabitá bohatým programem vyvrcholila v sobotu vzpomínkovým aktem u pomníku Díky, Ameriko!, jehož se vedle zástupců kraje zúčastnili také představitelé Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, Senátu, velvyslanectví USA a Belgie, města Plzně a celá řada domácích i zahraničních hostů společně se stovkami diváků.