Piráti budou digitalizovat mateřské školy v Plzni

20. dubna 2023
Piráti budou digitalizovat mateřské školy v Plzni

Město Plzeň poskytlo mateřským školám moderní aplikaci, která vedle evidence dětí pomůže i s docházkou, vyúčtováním nebo efektivnější komunikací s rodiči. Pirátský radní města Plzně pro Smart City Daniel Kůs představil systém Twigsee na krátkém školení zástupců školek v plzeňském TechToweru.

„Mateřské školy mají už dva roky k dispozici jinou aplikaci, u které ale využívají jen část nazvanou matrika,“ říká Daniel Kůs a pokračuje: „Jako radní pro Smart City jsem začal řešit, proč tohle elektronické řešení není u vedení školek populární, ačkoliv může odstranit nadbytečnou byrokracii a zefektivnit řadu procesů. Díky podnětům od vedení školek jsem zjistil, že aplikace není tak úplně uživatelsky příjemná, a začal jsem tedy hledat nové řešení.“

To přinesla aplikace Twigsee. Vedle příjemnějšího uživatelského rozhraní nabízí řadu užitečných funkcí. „Školkám pomůže s evidencí docházky a omluvenek nebo s vyúčtováním školkovného či stravného. Umí i komunikovat s rodiči a sdílet fotky. To vše samozřejmě na zabezpečené platformě, která je mnohem bezpečnější než facebookové nebo jiné skupiny, které k těmto účelům často slouží,“ upozorňuje radní. „Nebo když dítě náhle onemocní, stačí dát jednoduše přes aplikaci informaci školce, a v kuchyni už budou automaticky chystat o jeden oběd méně,“ vysvětluje Daniel Kůs.

Aplikace usnadní práci učitelům a zefektivní propojení s rodiči dětí. „Zavádění nových věcí, zejména technologií, musí být citlivé pro všechny zúčastněné s maximální možnou mírou trpělivosti a podpory. To je cesta, kterou jsme se vydali, a věříme, že naše úsilí brzy přinese první ovoce,“ uzavírá Pirát Daniel Kůs.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Zastupitelka Plzně 4 a předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání Rady města Plzně Jana Tomšíková a její pirátská kolegyně Kristýna Paulová se zaměřily na komplikované přijímací řízení do mateřských školek. Spojily se s Odborem školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně a na společném jednání navrhly hned několik cest, jak celý proces zefektivnit, a omezit tak stres rodičů i vedení školek.

Plzeň čekají velkolepé projekty

Plzeň čekají velkolepé projekty

Zastupitelstvo města Plzně schválilo rozpočet a v něm hned několik mnohamilionových částek na projekty, které předešlá vedení nedotáhla. Za jejich oživením a nalezením způsobu, jak je zrealizovat, stojí Pirát Pavel Bosák, 1. náměstek primátora pro oblast technickou. Hledá totiž cesty i tam, kde to na první pohled nejde.

Piráti prosadili příspěvek na péči o předzahrádky

Piráti prosadili příspěvek na péči o předzahrádky

Bydlíte v domě s dalšími nájemníky a nemůžete se dohodnout, kdo a jak se bude starat o bezprostřední okolí domu? Tak tomu bude od příštího roku konec – alespoň tedy v Plzni 1. Místní pirátský místostarosta Jiří Rezek přišel s nápadem, který nadchnul i další členy vedení.