Piráti odstranili další nespravedlnost

25. září 2023
Piráti odstranili další nespravedlnost

Pirátský radní Plzně pro smart city a podnikání Daniel Kůs prosadil úpravu do pravidel pro vydávání Plzeňské karty zdarma, která pomůže hned několika tisícům rodičů. 

„Nárok na vydání průkazu budou mít nově nárok i děti s odkladem povinné školní docházky,“ přibližuje Daniel Kůs. „Ty si dosud na rozdíl od svých vrstevníků cestování po Plzni musely platit jen proto, že už jim bylo 6 let, ale zatím do školy nenastoupily,“ vysvětluje.

Předškoláci dostanou Plzeňskou kartu jako přívěsek, kterým se budou ve vozech prokazovat.
Novinka se týká všech šestiletých, kteří mají odklad povinné školní docházky nebo kteří kvůli termínu narození nenastoupili do lavic. Nově tedy stačí, aby zákonný zástupce dítěte, které navštěvuje mateřskou školu v Plzni, o kartu požádal.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Zastupitelka Plzně 4 a předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání Rady města Plzně Jana Tomšíková a její pirátská kolegyně Kristýna Paulová se zaměřily na komplikované přijímací řízení do mateřských školek. Spojily se s Odborem školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně a na společném jednání navrhly hned několik cest, jak celý proces zefektivnit, a omezit tak stres rodičů i vedení školek.

Plzeň čekají velkolepé projekty

Plzeň čekají velkolepé projekty

Zastupitelstvo města Plzně schválilo rozpočet a v něm hned několik mnohamilionových částek na projekty, které předešlá vedení nedotáhla. Za jejich oživením a nalezením způsobu, jak je zrealizovat, stojí Pirát Pavel Bosák, 1. náměstek primátora pro oblast technickou. Hledá totiž cesty i tam, kde to na první pohled nejde.

Piráti prosadili příspěvek na péči o předzahrádky

Piráti prosadili příspěvek na péči o předzahrádky

Bydlíte v domě s dalšími nájemníky a nemůžete se dohodnout, kdo a jak se bude starat o bezprostřední okolí domu? Tak tomu bude od příštího roku konec – alespoň tedy v Plzni 1. Místní pirátský místostarosta Jiří Rezek přišel s nápadem, který nadchnul i další členy vedení.