Pirátská spolupráce kraj-město nese další ovoce, tentokrát v podobě dronů

13. prosince 2023
Pirátská spolupráce kraj-město nese další ovoce, tentokrát v podobě dronů

Studenti Střední školy průmyslové dopravní obdrželi od města Plzeň a Plzeňského kraje zdarma 4 bezpilotní letouny s příslušenstvím. Vše inicioval Pirát Daniel Kůs, radní Plzně pro smart podporu a podnikání, který s nápadem oslovil Plzeňský kraj v čele s pirátským hejtmanem Rudolfem Špotákem.

Do gesce Daniela Kůse spadá i Správa informačních technologií města Plzně, která škole drony předala. Předávání dronů doprovázela komentovaná ukázka v podání Drony SIT Plzeň s účastí studentů.

Co vše jim drony přinesou? „Zkvalitnění výuky, rozšíření praktických dovedností, získání hlubších odborných znalostí, lepší možnost uplatnění na pracovním trhu a perspektivu do budoucna, kdy tito mladí odborníci můžou založit v Plzni své podnikání a vytvářet kvalitní pracovní místa pro obyvatele celého regionu,“ vysvětluje Daniel Kůs.

Video z akce si můžete pustit ZDE.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Zastupitelka Plzně 4 a předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání Rady města Plzně Jana Tomšíková a její pirátská kolegyně Kristýna Paulová se zaměřily na komplikované přijímací řízení do mateřských školek. Spojily se s Odborem školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně a na společném jednání navrhly hned několik cest, jak celý proces zefektivnit, a omezit tak stres rodičů i vedení školek.

Plzeň čekají velkolepé projekty

Plzeň čekají velkolepé projekty

Zastupitelstvo města Plzně schválilo rozpočet a v něm hned několik mnohamilionových částek na projekty, které předešlá vedení nedotáhla. Za jejich oživením a nalezením způsobu, jak je zrealizovat, stojí Pirát Pavel Bosák, 1. náměstek primátora pro oblast technickou. Hledá totiž cesty i tam, kde to na první pohled nejde.

Piráti prosadili příspěvek na péči o předzahrádky

Piráti prosadili příspěvek na péči o předzahrádky

Bydlíte v domě s dalšími nájemníky a nemůžete se dohodnout, kdo a jak se bude starat o bezprostřední okolí domu? Tak tomu bude od příštího roku konec – alespoň tedy v Plzni 1. Místní pirátský místostarosta Jiří Rezek přišel s nápadem, který nadchnul i další členy vedení.