posts/magda-dankova.png
21. září 2018

Škola základ ... všeho

Chceme podpořit propojování škol a firem prostřednictvím stáží a stipendijních programů. Klást větší důraz na jazyky s navázáním spolupráce se zahraničními ZŠ a SŠ (viz. výměnné pobyty). Chceme zavést předmět Etiketa. Znalost zdvořilého slušného chování by mělo být samozřejmostí pro kohokoliv, zvláště při studiu. Hlavní nástroj k rozetnutí bludného kruhu častého “ mentálnímu vyhoření“ pedagogů je vize mentální hygieny (dostupný psycholog a výživový poradce v každé škole) a ve zlepšování předkariérního i celoživotního vzdělávání učitelů. A samozřejmě zvýšení platu.

posts/pavel_sramek.png
19. září 2018

Transparentnost

Transparentnost je nejlepším lékem na všudypřítomnou korupci a plýtvání. Zvlášť Plzni by to hodně prospělo. Moderní technologie nám daly jedinečnou možnost městké hospodaření dokonale zprůhlednit. Piráti prosazují bezodkladné nasazení modelu transparentního hospodaření, který sami úspěšně používají a který vrací do veřejného života důvěru. Chci, aby Plzeň hospodařila výlučně přes transparentní bankovní účet, který zveřejňuje banka okamžitě na Internetu. Tímto bude mít každý občan možnost vidět, jak město investuje jeho peníze. Město tu má být pro svoje občany, ne naopak.

posts/lecba-piraty.png
14. září 2018

Proč Plzeň potřebuje léčbu piráty?

Osm let absolutní moci “socdéesky”: Někdejší ideologičtí oponenti, ODS a ČSSD v Plzni takřka splynuli v jednu virtuální stranu s neomezenou mocí. Podezření na střety zájmů a na lobbistické vazby se množí. Systém ve stylu toho předlistopadového odměňuje své věrné a blokuje ostatní. Léčba: Piráti jsou transparentní strana bez velkých sponzorů a bez vztahů se zákulisními hráči. Naše takřka posedlost bojem s korupcí vylučuje vliv kmotrů a lobbistů.

posts/mo4.png
12. září 2018

Na Doubravce máme bombu

MO 4 Doubravka málo komunikuje s občany ohledně veřejného prostoru a úřad stále ještě rád řeší věci z pozice silnějšího. Smutný příklad z letošního jara s odhalením letecké pumy stejného typu jaké zde padaly v dubnu 1945, na pietním místě desítek obětí bombardování, je pouze jedním z mnoha.

posts/martin_ptacek.png
8. září 2018

O cyklostezkách v Plzni

Objevil jsem nový adrenalinový sport. Zkuste se někdy projet Plzní jen po cyklostezkách. Náročnější borci si to mohou zkusit i s manželkou a dvěma malými dětmi. Předem si ovšem zkontrolujte tlak. O infarktové zážitky totiž nebude nouze.

posts/martin_holzman.png
5. září 2018

Mladí do politiky patří!

Proč si myslím, že mladí patří do politiky?

posts/daniel_kus.png
posts/pavel_sramek.png
posts/knihovna.png
20. května 2018

Piráti v Plzni otevřeli sdílenou knihovnu

Vážení příznivci Pirátské strany. Od zítřka, pondělí 21. 5. 2018, bude v Plzeňské Pirátské Centrum otevřena Pirátská knihovna. Ta funguje na velmi jednoduchém principu sdílení. Zájemce si vezme jednu knihu a na oplátku ji nahradí jednou či dvěma knihami, které si přinese a zařadí je tak do oběhu pro ostatní návštěvníky knihovny. Pirátskou knihovnu naleznete v Plzeňském Pirátském centru na adrese: U Zvonu 4/9, kde Vás rádi přivítáme ve všední dny od 14 do 17 hodin na kus řeči, nebo třeba kávu, či čaj. Sharing is caring, Držíme kurz!