Pirát Pavel Bosák: Nové vícepodlažní parkoviště na Lochotíně nabídne 179 stání

8. září 2023
Pirát Pavel Bosák: Nové vícepodlažní parkoviště na Lochotíně nabídne 179 stání

Město Plzeň nepřetržitě hledá další alternativy pro zvýšení parkovacích míst. Do roku 2025 se uleví obyvatelům Lochotína, kde u obchodního centra Atom vyroste nové třípodlažní parkoviště.

„Na plzeňských sídlištích je bohužel permanentní nedostatek parkovacích míst,“ informuje Pirát Pavel Bosák, 1. náměstek primátora pro oblasti technickou. „Tento pilotní projekt v Sokolovské ulici významně navýší kapacitu stávající parkovací plochy prostřednictvím lehké, modulární konstrukce. Třípodlažní budova bude částečně zapuštěna do terénu, což umožní lepší využití prostoru bez nutnosti záboru další zeleně. Je to úsporné řešení s cílem co nejméně zasáhnout do stávající podoby místa,“ přibližuje Pavel Bosák, technický náměstek primátora.

Přidanou hodnotou stavby je také to, že objekt bude mít zelenou fasádu z popínavých rostlin a na střeše časem přibudou i nabíjecí stanice pro elektromobily či solární panely. Na okrajích střechy budou květníky pro zeleň, které poslouží jako zábradlí. Zalévání rostlin bude řešeno zachycenou dešťovou vodou. Město Plzeň počítá s celkovou investicí 100 milionů korun, což je zhruba polovina oproti běžným cenám parkovacích domů.

A jak se bude řešit nedostatek parkovacích míst v dalších lokalitách? „K budování podobných projektů máme vytipované i další plochy,“ prozrazuje Pavel Bosák.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Zastupitelka Plzně 4 a předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání Rady města Plzně Jana Tomšíková a její pirátská kolegyně Kristýna Paulová se zaměřily na komplikované přijímací řízení do mateřských školek. Spojily se s Odborem školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně a na společném jednání navrhly hned několik cest, jak celý proces zefektivnit, a omezit tak stres rodičů i vedení školek.

Plzeň čekají velkolepé projekty

Plzeň čekají velkolepé projekty

Zastupitelstvo města Plzně schválilo rozpočet a v něm hned několik mnohamilionových částek na projekty, které předešlá vedení nedotáhla. Za jejich oživením a nalezením způsobu, jak je zrealizovat, stojí Pirát Pavel Bosák, 1. náměstek primátora pro oblast technickou. Hledá totiž cesty i tam, kde to na první pohled nejde.

Piráti prosadili příspěvek na péči o předzahrádky

Piráti prosadili příspěvek na péči o předzahrádky

Bydlíte v domě s dalšími nájemníky a nemůžete se dohodnout, kdo a jak se bude starat o bezprostřední okolí domu? Tak tomu bude od příštího roku konec – alespoň tedy v Plzni 1. Místní pirátský místostarosta Jiří Rezek přišel s nápadem, který nadchnul i další členy vedení.