Plzeň 3 našla ve školkách místo pro všechny děti starší tří let

12. září 2023
Plzeň 3 našla ve školkách místo pro všechny děti starší tří let

Do školek Plzně 3 se díky aktivitě vedení městského obvodu podařilo umístit všechny děti starší tří let, jejichž rodiče si podali přihlášku. K úspěchu přispěly kapacity rekonstruované třídy v 16. mateřské škole v Korandově ulici i zcela nové třídy ve 49. mateřské škole v Puškinově ulici.

„Školka v Korandově ulici prošla celkovou rekonstrukcí a jsme velmi rádi, že se vše podařilo stihnout v termínu,“ uvádí 1. místostarosta Trojky Pirát Pavel Šrámek, do jehož gesce školky spadají. „Bylo to napínavé, ale zvládli jsme to. Poslední děti jsme přijímali první týden v září.“ Kapacita ve 49. mateřské škole byla loni 81 dětí, v současnosti je 106. V 16. mateřské škole se z 52 zvýšila na 69.

Vzestup přihlášek dětí do mateřských škol je dán jak nárůstem počtu obyvatel v posledních letech, tak i duplicitou přihlášek, kdy rodiče zkouší podávat žádost na více míst. „Celou situaci jsme pravidelně monitorovali, vyhodnocovali a hledali ideální řešení. Nakonec se nám proaktivita vyplatila, protože jsme mohli oslovit i rodiče dětí pod čarou. Kteří měli zájem, místo získali,“ dodává.

Zájem o mateřské školy byl napříč obvodem celkem vyrovnaný. Do budoucna má místostarosta i další řešení. „Nerad bych předbíhal, ale v jednání je i možnost vzniku zcela nové školky,“ usmívá se. „To se ale samozřejmě bavíme o horizontu minimálně tří, čtyř let.“

Obvod navíc učinil vstřícný krok pro rodiče mladších dětí, kteří se potřebují vrátit do práce dřív. Bude jim přispívat na školkovné v dětských skupinách. „Dětských skupin je v našem obvodu hned několik a pro rodiče mladších dětí je to jedna z cest, jak hlídání nejmenších ratolestí vyřešit,“ popisuje Pavel Šrámek. Pilotní projekt plánuje spustit do konce školního roku.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Plzeňští Piráti na Pilsen Pride 2023

Plzeňští Piráti na Pilsen Pride 2023

Piráti Plzeňského kraje se o víkendu aktivně podíleli na Pilsen Pride 2023. Po průvodu od Mlýnské strouhy přes náměstí až k Papírenské lávce program pokračoval v Papírně, kde Piráti měli svůj stánek.