posts/Piráti_online_hlasovani.jpg
25. února 2021

Volání Pirátů vyslyšeno, zastupitelstvo Trojky konečně on-line!

Ve středu 24. února proběhlo historicky první distanční on-line zasedání zastupitelstva centrálního plzeňského obvodu. Pro občany i Piráty důvod k oslavě, ale… Po distančním on-line jednání zastupitelstva volali Piráti už od jara minulého roku, a to jak z důvodu transparentnosti, tak z důvodu ochrany zdraví a zodpovědného přístupu, který by byl dobrým příkladem pro Plzeňáky. Tak proč to trvalo rok?

people/Tomsikova_small.jpg
23. února 2021

Na Doubravce rozjíždíme projekt Senioři na palubě a plánujeme akce!

Možná je i pro vás izolace od přátel a společenského života v době koronavirové k zbláznění. Možná už vás nebaví číst jen špatné zprávy. Ani mě ne, proto tu mám pár veselejších.

people/Radek Krejci_kancelar_s.jpg
11. února 2021

Piráti se ptají "Proč město Plzeň štědře podpořilo soukromou posilovnu?“ Na pomoc řadě klubů a spolků pak nezbylo!

Jedna z nejvyšších přidělených dotací v rámci programu na rekonstrukce a výstavbu sportovních areálů na území města Plzně ve výši 741 370 korun putuje známému plzeňskému fitness centru. Opravovat se tak letos za městské peníze bude mimo jiné vzduchotechnika v budově soukromého vlastníka, kde sídlí komerčně provozované fitness. Řada tradičních sportovních klubů a spolků se naopak podpory od města Plzně nedočká!

posts/akva.jpg
28. ledna 2021

Plzeňští politici už zase haraší s akvaparkem

Do Nového roku 2021 nevstupuje Plzeň jen s novým kalendářem, ale s novou Koncepcí sportu, kterou město schválilo v listopadu loňského roku. Piráti odmítli novou koncepci předloženou náměstkem Zarzyckým (ANO) schválit, protože jim vadí její povrchnost, nekoncepčnost a celá řada dalších nedostatků

posts/ilustr_mo3.jpg
2. března 2020

Pirátské postřehy ze zasedání zastupitelstva MO Plzeň 3

Musíme zcela jednoznačně pozitivně kvitovat odhlasování změny jednacího řádu, který nově umožní všem zastupitelům, tedy i opozičním, poskytnout materiály z jednání rady městského obvodu. „Vždy jsme chtěli být konstruktivní opozicí, a tak jsme se i chovali. Jsem rád, že po přínosné diskusi s předsedy zastupiteských klubů vzešel tento požadavek, který starosta MO Plzeň 3 zapracoval do změny jednacího řádu. Zefektivní to naši práci,” sdělil předseda zastupitelského klubu Pirátů MO Plzeň 3 Pavel Šrámek.