V Plzni slavnostně otevřeli moderní budovu pro začínající podnikatele i kreativce

1. února 2023
V Plzni slavnostně otevřeli moderní budovu pro začínající podnikatele i kreativce

Město Plzeň slavnostně otevřelo unikátní budovu TechTower, která nabízí flexibilní kancelářské a coworkingové prostory i zázemí pro konference a workshopy. Objekt se nachází v areálu bývalého pivovaru na Slovanech a 80 % nájemních prostor je už obsazeno.

Plzeň investicí do tohoto projektu podporuje startupovou komunitu. Budovu uvítají zejména začínající podnikatelé, kterým nabízí pružnost a úsporu nákladů. V budově se vedle zařízených kanceláří i takzvaných „open spaců“ nachází centrální denní recepce, samoobslužná restaurace, multifunkční sál pro 300 osob, sdílené jednací místnosti, dílenské prostory, testovací vodní nádrž a laboratoř, venkovní parking a non-stop ostraha. Samozřejmostí jsou nejmodernější technologie.

Coworkingové prostory navíc přinášejí možnost setkávání lidí, kteří se mohou navzájem obohacovat a inspirovat. Proto jsou ideální pro kreativce. „Techtower vnímám jako dílek do skládačky našeho Plzeňského inovativního ekosystému, kterým se v Plzni snažíme podporovat mladé v jejich nápadech a realizacích,“ vysvětluje Pirát Daniel Kůs, radní města Plzně pro oblast smart cities a podporu podnikání. „Mým cílem je udržení inovativních startupů v Plzni a nahrazování montoven mozkovnami, tedy výrobou s přidanou hodnotou. Chtěl bych, aby Plzeň byla doma i ve světě vnímána jako město nejen vynikajícího piva a skvělého fotbalu, ale i jako líheň slibných podnikatelských záměrů a technologií,“ dodává.

„Projekt jde ruku v ruce s cílem Plzně být dlouhodobě na špičce technologických inovací,“ doplňuje Pirát Milan Chaloupka, předseda výboru pro digitalizaci, IT a otevřený kraj. „Je skvělé, že se tento projekt podařilo dotáhnout do konce. Jsem si jistý, že v blízké budoucnosti budeme svědky významných startupů, které jistě neuniknou pozornosti investorů. Máme se určitě na co těšit,” ujišťuje.

Snímek obrazovky 2023-02-01 v 14.55.10
Snímek obrazovky 2023-02-01 v 14.59.12
Snímek obrazovky 2023-02-01 v 14.59.31
Snímek obrazovky 2023-02-01 v 14.59.50
Snímek obrazovky 2023-02-01 v 15.00.13
Snímek obrazovky 2023-02-01 v 15.00.31
Snímek obrazovky 2023-02-01 v 15.00.47
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Zastupitelka Plzně 4 a předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání Rady města Plzně Jana Tomšíková a její pirátská kolegyně Kristýna Paulová se zaměřily na komplikované přijímací řízení do mateřských školek. Spojily se s Odborem školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně a na společném jednání navrhly hned několik cest, jak celý proces zefektivnit, a omezit tak stres rodičů i vedení školek.

Plzeň čekají velkolepé projekty

Plzeň čekají velkolepé projekty

Zastupitelstvo města Plzně schválilo rozpočet a v něm hned několik mnohamilionových částek na projekty, které předešlá vedení nedotáhla. Za jejich oživením a nalezením způsobu, jak je zrealizovat, stojí Pirát Pavel Bosák, 1. náměstek primátora pro oblast technickou. Hledá totiž cesty i tam, kde to na první pohled nejde.

Piráti prosadili příspěvek na péči o předzahrádky

Piráti prosadili příspěvek na péči o předzahrádky

Bydlíte v domě s dalšími nájemníky a nemůžete se dohodnout, kdo a jak se bude starat o bezprostřední okolí domu? Tak tomu bude od příštího roku konec – alespoň tedy v Plzni 1. Místní pirátský místostarosta Jiří Rezek přišel s nápadem, který nadchnul i další členy vedení.