Karneval otužilců na Velkém Boleveckém rybníku

8. února 2023
Karneval otužilců na Velkém Boleveckém rybníku

Městský obvod Plzeň 1 uspořádal v neděli 5. února Karneval otužilců, který se konal na Velkém Boleveckém rybníku. Akce přilákala více než dvě stovky diváků a na tři desítky nadšených příznivců této zdraví prospěšné aktivity a přinesla charitativní výtěžek pro nízkoprahové centrum Atom v Plzni – Lochotín, které je určené dětem a mládeži od 6 do 20 let.

„Město je otevřené nápadům, které podporují zdraví a komunitní sounáležitost,“ vysvětluje Pirát Jiří Rezek, místostarosta Městského obvodu Plzeň 1 a zároveň jeden z moderátorů zábavného odpoledne. „Takže jsme s nadšením uvítali nápad, se kterým se na nás plzeňští otužilci obrátili. Akce se vydařila a věřím, že nezůstane jen u nultého ročníku a budeme pokračovat i v dalších letech.“

Karneval nabídl i bohatý doprovodný program – taneční vystoupení, miniškoličku tance nebo soutěž o nejlepší masku otužilce. Na pláži Ostende se totiž sešli nejen otužilci, ale také řada fanoušků. „Naše parta otužilců pořádá podobné akce docela často. Letos nás napadlo zkusit to propojit s městským obvodem, a přilákat tak k této aktivitě více lidí,“ uvádí otužilkyně Alice. „Myslím, že je vidět, že se to povedlo, atmosféra je tady úžasná,“ dodává s úsměvem.

Charitativní akce na podporu nízkoprahového komunitního centra Atom přinesla výtěžek ve výši téměř 4 tisíce korun. „Těší nás, že jsme se takové akce mohli zúčastnit,“ informuje koordinátor zařízení Tadeáš Hrdlička. „Jsme moc rádi, že vyšlo počasí a lidé si to užili. Mile nás překvapila i vybraná částka, která poslouží na další podporu mladých při řešení obtížných i každodenních životních situací, a zvýší tím jejich šance uspět v dalším životě. Děkujeme.“

Městský obvod Plzeň 1 na akci ze svého rozpočtu vyčlenil zhruba 15 tisíc korun.

01
02
05
04
06
07
08
10
12
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Plzeňské Pirátky chtějí zjednodušit přijímací řízení do školek

Zastupitelka Plzně 4 a předsedkyně Komise pro školství, výchovu a vzdělávání Rady města Plzně Jana Tomšíková a její pirátská kolegyně Kristýna Paulová se zaměřily na komplikované přijímací řízení do mateřských školek. Spojily se s Odborem školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu města Plzně a na společném jednání navrhly hned několik cest, jak celý proces zefektivnit, a omezit tak stres rodičů i vedení školek.

Plzeň čekají velkolepé projekty

Plzeň čekají velkolepé projekty

Zastupitelstvo města Plzně schválilo rozpočet a v něm hned několik mnohamilionových částek na projekty, které předešlá vedení nedotáhla. Za jejich oživením a nalezením způsobu, jak je zrealizovat, stojí Pirát Pavel Bosák, 1. náměstek primátora pro oblast technickou. Hledá totiž cesty i tam, kde to na první pohled nejde.

Piráti prosadili příspěvek na péči o předzahrádky

Piráti prosadili příspěvek na péči o předzahrádky

Bydlíte v domě s dalšími nájemníky a nemůžete se dohodnout, kdo a jak se bude starat o bezprostřední okolí domu? Tak tomu bude od příštího roku konec – alespoň tedy v Plzni 1. Místní pirátský místostarosta Jiří Rezek přišel s nápadem, který nadchnul i další členy vedení.